MXHP32HP1000 Image Image may be representation.
See specs for product details.
MXHP32HP1000Murata Electronics CBL ASSY TEST PROBE 3.937"
Part NumberMXHP32HP1000
Package
ManufacturerMurata Electronics
RoHs Status
Manufacturer Part NumberMurata Electronics-MXHP32HP1000
DescriptionCBL ASSY TEST PROBE 3.937"
  • Specifications
  • Product Details - MXHP32HP1000
  • MXHP32HP1000 Tech Specifications
    Style -
    Series -
    Package Bulk
    Overall Impedance 50 Ohms
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Length 3.937' (100.00mm)
    Ingress Protection -
    Frequency - Max 6 GHz
    Features -
    Color -
    Cable Type -
    Base Product Number MXHP32HP
    2nd Contact Gender -
    2nd Connector Mounting Type -
    2nd Connector Mounting Feature -
    2nd Connector -
    1st Contact Gender -
    1st Connector Mounting Type -
    1st Connector Mounting Feature -
    1st Connector -
  • TheMXHP32HP1000is a Cable Assemblies component, full developed and mass-produced by Murata Electronics manufacturer, subject to rigorous quality control and successfully meeting production standards. The product description is CBL ASSY TEST PROBE 3.937" and it falls under the category of Coaxial Cables (RF), with Manufacturer of Murata Electronics and Style of - and Series of -. Efficient purchasing through Murata-Electronics.com. Here, you can find a wide variety of electronic components produced by manufacturers worldwide. If you do not find the information you are looking for, you can obtain more valuable information via email [email protected], such as stock quantities, special pricing, datasheets, and more details for MXHP32HP1000 or order. We are always pleased to hear from you, so feel free to contact us at any time.